Akcje charytatywne

„Kolorowe kredki”

Udział w akcji charytatywno-ekologicznej wspierającej recykling i uczącej nasze dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia. Nasze zadanie to uzbieranie jak największej ilości starych, zniszczonych kredek ołówkowych. Zebrane kredki wyślemy do organizatorów akcji i dzięki temu pomożemy dzieciom przebywającym w szpitalach ofiarując im dużo radości. Po wysłaniu do organizatorów kredki ołówkowe są segregowane i przepuszczane przez maszyny, a z pozyskanych materiałów szyte są kolorowe piórniki, zapełniane odrestaurowanymi kredkami. Kredki, które są w gorszym stanie przerabiane są na kredkową biżuterię, z której dochód przeznaczany jest na różne akcje charytatywne.

Coroczna zbiórka karmy dla schroniska „Jagodzianki, czyli futrzasta sfora bezdomniaków w potrzebie”

prowadzonego przez wolontariuszkę Fundacji Przyjaciele Czterech Łap, opiekującego się głównie zwierzętami starszymi i schorowanymi, które mają małe szanse na adopcje, zapewniającego im spokojną starość w domowych warunkach